Olimpiada Lectura ca abilitate de viață – LAV – cls. IX-XII – Etapa județeană, 15 februarie 2020

Olimpiada Lectura ca abilitate de viață – LAV pentru elevii din clasele a IX-a – a XII-a Etapa județeană, 15 februarie 2020 Colegiul Național „Costache Negruzzi” Iași   Informații organizatorice

 

  • Etapa județeană a Olimpiadei Lectura ca abilitate de viață pentru elevii din clasele a IX-a – a XII-a se desfășoară sâmbătă, 15 februarie 2020, la Colegiul Național „Costache Negruzzi” Iași, pe două niveluri: Nivelul 3 – clasele a IX-a – a X-a, Nivelul 4 – clasele a XI-a – a XII-a.

  • Ora la care elevii vor fi prezenţi sâmbătă este 900, cu precizarea că accesul în săli este permis până la ora 930. Elevii se vor legitima cu o copie după certificatul de naştere/carnet de elev avizat pentru anul şcolar în curs/carte de identitate. Proba scrisă va începe la ora 1000 și va dura 3 ore.

  • Rezultatele inițiale vor fi afişate la avizierul Colegiului Național „Costache Negruzzi” Iași, după finalizarea evaluării, în cursul zilei de sâmbătă, 15 februarie 2020, după ora 1900;

  • Eventualele contestaţii se vor depune la secretariatul Colegiului Național „Costache Negruzzi” Iași în ziua de luni, 17 februarie 2020, între orele 1300-1500. Rezultatele finale se vor afişa la avizierul liceului  în aceeași zi, după ora 1800.

Vă mulțumim pentru interesul acordat acestei competiții și vă dorim succes!

Comisia județeană

Precizări privind desfășurarea Olimpiadei.

Regulament LAV 2020.


SUBIECTE ŞI BAREME


  • Copyright

    Copyright © 2020 Colegiul Național "Costache Negruzzi" Iași. Toate drepturile rezervate.